KATALOG
Chcecie wiedzieć więcej na
temat szkół, kursów
i promocji?
Przejrzyjcie strony
przygotowywanego
katalogu!
więcej ...
KOSZTY WYJAZDU
Chcecie wiedzieć, jakie
nakłady potrzebne
są na wyjazd?
Skorzystajcie z
pomocy naszego
kalkulatora!
więcej ...
POTRZEBNE FINANSE
Nie wiecie jakie wymagane
są finanse związane
z wyjazdem na
wizie studenckiej
do Australii?
Zróbcie wstępną
kalkulację!
więcej ...
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
TWOJE RESUME
Planujecie pracować podczas
pobytu w Australii?
Nasz online kreator
ułatwi Wam
przygotować
Resume!
więcej ...

można ubiegać się o australijską wizę studencką. Polacy obecnie mogą aplikować o wizę studencką na dwa sposoby:
  • składając tradycyjny papierowy formularz podania o wizę studencką (formularz)
  • lub aplikując o wizę poprzez Internet - aplikacja online (przykład formularza)


Podanie online o wizę studencką jest znacznie krótsze i łatwiejsze do przygotowania. Jedyny wymóg to posiadanie karty kredytowej do opłacenia aplikacji w momencie jej składania na stronie urzędu imigracyjnego - DIAC.


O wizę studencką można aplikować przed wyjazdem do Australii, czy też będąc już na miejscu, na przykład przyjeżdżając na wizie turystycznej. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że wiza turystyczna (w tym eVisitor) nie może mieć tzw. kondycji  numer 8503 - No Further Stay, więcej w Zamiana wizy w Australii
Szczegółowe informacje dotyczące wizy studenckiej podane są na stronach naszego portalu w Wiza studencka.

Osoby korzystające z serwisu AustraliaOnline i zapisujące się do australijskich placówek edukacyjnych poprzez naszą agencję mogą liczyć na naszą darmową pomoc przy złożeniu aplikacji o wizę studencką bez względu na miejsce pobytu. Dla tych którzy nie są w Syndey cały serwis oferowany jest poprzez Internet, jak i sama aplikacja jest online. Składając aplikację o wizę studencką poprzez Internet, bezpośrednio na stronie Australijskiego Urzędu Imigracyjnego - DIAC nie trzeba udawać się na wizytę czy spotkanie z konsulem do Ambasady Australii. Przebywajac w Sydney można oczywiście odwiedzić osobiście nasze biuro i uzyskać wszelką pomoc, od wyboru miejsca nauki po złożenie aplikacji, bezpośrednio w naszym Studenckim Centrum.

Aktualnie opłata za rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy studenckiej wynosi 535 AUD (dolarów australijskich).
Aplikacja o wizę studencką jest bardzo prosta i tylko w wyjątkowych sytuacjach osoby posiadające polski paszport mogą otrzymać odmowę wydania wizy studenckiej.


Po złożeniu aplikacji, w zależności od długości trwania kursu wymagane będzie przejście badań lekarskich u wytypowanych przez ambasadę lekarzy. Urząd imigracyjny zaleca by na badania lekarskie udać się dopiero po złożeniu aplikacji o wizę studencką, jeżeli aplikację składa się online. Po złożeniu aplikacji będzie można pobrać odpowiednie formularze do badań lekarskich z przypisanym numerem aplikacji, tzw. Transaction Reference Number - TRN. 

Osoby korzystające z naszego serwisu i zapisujące się do australijskiej szkoły poprzez AustraliaOnline mogą liczyć na naszą pełną pomoc w ubieganiu się o wizę studencką, czy też o wizę turystyczną.  


Czas oczekiwania na uzyskanie wizy studenckiej może wynosić od jednego dnia do 3 tygodni. Często czas oczekiwania będzie uzależniony od tego czy aplikant musi udać się na badania lekarskie.KROK 6