Nauka » Nauka w Australii
PL
KATALOG
Chcecie wiedzieć więcej na
temat szkół, kursów
i promocji?
Przejrzyjcie strony
przygotowywanego
katalogu!
więcej ...
KOSZTY WYJAZDU
Chcecie wiedzieć, jakie
nakłady potrzebne
są na wyjazd?
Skorzystajcie z
pomocy naszego
kalkulatora!
więcej ...
POTRZEBNE FINANSE
Nie wiecie jakie wymagane
są finanse związane
z wyjazdem na
wizie studenckiej
do Australii?
Zróbcie wstępną
kalkulację!
więcej ...
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
TWOJE RESUME
Planujecie pracować podczas
pobytu w Australii?
Nasz online kreator
ułatwi Wam
przygotować
Resume!
więcej ...
ponad 200 tysięcy studentów z prawie 100 krajów. Tak liczna grupa zagranicznych studentów świadczy, że system nauczania w australijskich uczelniach i szkołach jest na bardzo wysokim poziomie.
Wśród wielu australijskich szkół AustraliaOnline reprezentuje 185 placówek które łącznie oferują ponad 6000 kursów. Przygotowaną przez nas listę szkół znajdziesz tutaj.

Wraz ze znacznymi ułatwieniami w ubieganiu się o australijską wizę studencką (m.in. poprzez Internet) AustraliaOnline rozpoczęła pomoc w zapisie do australijskich placówek edukacyjnych oraz możliwość korzystania z bogatego serwis na miejscu w Australii także dla Polaków.

 
Aktualnie Polacy najczęściej decydują się na naukę języka angielskiego, a także na specjalistyczne kursy zawodowe w australijskich college'ach.  

Studenci zagraniczni

Poszczególne placówki edukacyjne mają często różną politykę dotyczącą przyjmowania zagranicznych studentów. Zawsze jednak najważniejsza jest znajomość języka angielskiego.
Po ukończeniu szkoły podstawowej w swoim kraju studenci zagraniczni, w tym także Polacy mogą rozpocząć naukę w australijskich senior secondary schools i po zdaniu australijskiej matury ubiegać się o przyjęcie na studia w:
college'ach - prywatnych szkołach prowadzących kursy zawodowe o różnych profilach
instytutach TAFE - państwowych szkołach prowadzących kursy zawodowe o różnych profilach (Technical and Further Education)
• na uniwersytetach.
 
FAKTY
- co roku w australijskich placówkach
   edukacyjnych naukę pobiera ponad
   200 tysięcy studentów
- Polacy stanowią około 2% wszystkich
   studentów zagranicznych
Naukę w australijskich placówkach edukacyjnych (college'ach i TAFE) Polacy mogą także rozpocząć z pominięciem senior secondary schools, jeżeli zdali maturę w Polsce. A ci którzy ukończyli co najmniej jeden rok studiów mogą ubiegać się o przyjęcie na australijskie uniwersytety z zaliczeniem zdanych przedmiotów w Polsce. Na niektórych uniwersytetach i kierunkach studiów istnieje także możliwość bezpośredniego rozpoczęcia studiów zaraz po zdaniu polskiej matury.

Aby zostać przyjętym do australijskich placówek edukacyjnych należy wykazać się znajomością angielskiego na poziomie co najmniej intermediate (średnio-zaawansowanym). Potwierdzeniem znajomości języka mogą być np. wyniki uzyskane z egzaminów IELTS i TOEFL. Jednak w wielu placówkach edukacyjnych, szczególnie college’ach potwierdzeniem znajomości angielskiego może być także zdana polska matura z tego języka.
Wyjątkiem są oczywiście szkoły nauki języka angielskiego, gdzie naukę można rozpocząć bez znajomości tego języka na ogólnych kursach językowych - General English
 

Studenci, którzy nie mogą wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego zawsze mają możliwość zapisania się na kursy językowe oferowane przez wiele australijskich szkół językowych i po ich ukończeniu rozpocząć naukę w college'ach, instytutach TAFE czy też na uniwersytetach.