Nauka » Nauka angielskiego
PL
KATALOG
Chcecie wiedzieć więcej na
temat szkół, kursów
i promocji?
Przejrzyjcie strony
przygotowywanego
katalogu!
więcej ...
KOSZTY WYJAZDU
Chcecie wiedzieć, jakie
nakłady potrzebne
są na wyjazd?
Skorzystajcie z
pomocy naszego
kalkulatora!
więcej ...
POTRZEBNE FINANSE
Nie wiecie jakie wymagane
są finanse związane
z wyjazdem na
wizie studenckiej
do Australii?
Zróbcie wstępną
kalkulację!
więcej ...
UBEZPIECZENIE
Podczas pobytu na
wizie studenckiej
należy posiadać
odpowiednie
ubezpieczenie
więcej ...
SŁOWNIKI
Czego nie zapomnieć
włozyć do bagażu?
Słownika!
Zobacz co
w ofercie
więcej ...
TWOJE RESUME
Planujecie pracować podczas
pobytu w Australii?
Nasz online kreator
ułatwi Wam
przygotować
Resume!
więcej ...
do Australii stają się coraz bardziej popularniejsze wśród Polaków.
Bez względu na wcześniejszą znajomość angielskiego każdy może rozpocząć naukę w australijskiej szkole językowej wybierając odpowiedni, z bardzo wielu oferowanych, kurs językowy.

WYBIERZ KURS JĘZYKOWY


Obcokrajowcy decydując się na naukę języka angielskiego w Australii powyżej trzech miesięcy muszą ubiegać się o uzyskanie wizy studenckiej.
W przypadku kursów trwających do trzech miesięcy, pobyt w Australii może być na wizie turystycznej.

Szkoły językowe

FAKTY:
- Polacy otrzymują aż do 25% zniżki
- bogaty wybór kursów
- wysoki standard nauczania
- wielonarodowe klasy
Australijskie szkoły językowe oferują bardzo wiele kursów językowych na każdym poziomie zaawansowania języka angielskiego.
Szkoły językowe do których można zapisać się z AustraliaOnline posiadają m.in. akredytacje: CRICOS, ELICOS i NEAS, co oznacza, że kursy te spełniają najwyższe standardy w zakresie organizacji nauki i opieki nad słuchaczami.

Studenci z Polski decydujący się na naukę języka angielskiego w Australii najczęściej zapisują się na kursy językowe trwające od 12 do 24 tygodni. Wybór długości kursów zależy w głównej mierze od poziomu znajomości języka, a także od celu nauki. 
Często wyjazd do Australii to rozpoczęcie nauki angielskiego praktycznie od podstaw, ale wiele osób decyduje się na kursy specjalistyczne, jak te przygotowujące do egzaminów czy też kładące nacisk na język używany w określonym środowisku, np. Businness English.

Oprócz, popularnego w australijskich szkołach językowych, kursu przygotowującego do egzaminu IELTS, innym często wybieranym kursem jest jeden z Cambridge Exam Preparation. Kursy Cambridge te trwają 10 lub 12 tygodni i rozpoczynają się 3 razy w roku. Przygotowują one do bardzo dobrego opanowania znajomości języka; duży stopień przykładany jest do gramatyki, a zdanie egzaminu Cambridge daje bardzo dobre potwierdzenie znajomości języka angielskiego.
Przykładowy dzień zajęć w szkole językowej
8.30 - 10.00 Lekcja 1 & 2
10.00 - 10.15 Przerwa
10.15 - 11.45 Lekcja 3 & 4
11.45 - 12.45 Przerwa obiadowa
12.45 - 14.30 Zajęcia dodatkowe


Nauka w szkołach językowych prowadzona jest przeważnie w ciągu dnia, w godzinach od  8:30 do 14:30. Są jednak wyjątki i niektóre szkoły prowadzą zajęcia wieczorne.

Nauka w dobrych szkołach trwa od 5 do 6 godzin dziennie, po pięć dni w tygodniu, czyli nie mniej niż 25 godzin tygodniowo. Jest to tzw. face-to-face study, czyli nauka z nauczycielem. Przeważnie jednak 20 godzin jest to typowa nauka z nauczycielem, a dodatkowe 5 godzin to ćwiczenia pod okiem nauczyciela.
 
Studenci podzieleni są na grupy w zależności od wcześniejszej znajomości języka i zajęcia prowadzone są jako kolejne moduły po ukończeniu których studenci przechodzą na wyższy poziom zaawansowania.  

Każda ze szkół ma inną metodę nauczania, wszędzie jednak uwzględniany jest jak najlepszy balans pomiędzy nauczaniem gramatyki, nowego słownictwa, czytania, pisania czy też słuchania. Podczas kursów przygotowujących do egzaminów dodatkowo wiele uwagi poświęcane jest zapoznaniu studentów z przebiegiem danego egzaminu.


W australijskich szkołach językowych czasami oprócz australijskiej kadry nauczycielskiej, dodatkowo zajęcia prowadzą nauczyciele z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i RPA. Nauka pod okiem tych dodatkowych nauczycieli pozwala studentom uczącym się języka angielskiego na zapoznanie się z akcentem używanym przez native english speakers z różnych regionów świata.Znajomość języka

Znajomość języka angielskiego można porównać na podstawie zdanych egzaminów, na przykładnie poniższej tabeli:

 Kursy językowe


General English
- ogólne kursy języka angielskiego, które przeznaczone są dla osób chcących udoskonalić swoje umiejętności porozumiewania się w tym języku. Nauka na tych kursach odbywa się na wielu poziomach zaawansowania:
• początkujący (beginners)
• średni niższy (pre-intermediate)
• średni (intermediate)
• średni-wyższy, średnio-zaawansowany (upper-intermediate)
• zaawansowany (advanced).

Do większości szkół słuchacze mogą zapisać się na GE w każdy poniedziałek, a kursy trwają od 1 do 52 tygodni i ich program dostosowany jest do potrzeb szerokiego grona słuchaczy.

English For Academic Purposes (EAP) - kursy języka angielskiego dla celów akademickich. Przeznaczone są szczególnie dla studentów planujących rozpoczęcie nauki w australijskich college'ach, instytutach TAFE, czy też na uniwersytetach. Kursy te pozwalają na rozwijanie umiejętności językowych niezbędnych podczas studiowania w języku angielskim. Na kursach EAP kadra nauczycielska kładzie duży nacisk nie tylko na naukę poprawnego mówienia i pisania, ale także na doskonalenie szybkiego czytania czy też na naukę skutecznego i szybkiego notowania na zajęciach. Dodatkowo podczas zajęć poszerzany jest zasób odpowiedniego akademickiego słownictwa.
Studenci chcący podjąć naukę na kursach EAP muszą wykazać się wcześniejszą znajomością języka angielskiego na poziomie co najmniej średnim.

Business English - kursy angielskiego dla potrzeb pracy zawodowej (czasami także nazywane Working English). Kury te mają za zadanie przygotować studentów do posługiwania się językiem angielskim w pracy zawodowej. Podczas kursu poruszane są różne aspekty związane z angielskim używanym w pracy, czy w świecie biznesu. Słuchacze uczą się m.in. jak pisać listy, podsumowania czy też raporty. Dodatkowo podczas kursów znaczną uwagę przykłada się do nauki specyficznego słownictwa. Podczas zajęć prowadzonych w małych grupach studenci biorą także udział w odpowiednio przygotowanych quizach dotyczących spotkań biznesowych, pracy w biurze, konferencji, wyjazdach służbowych itp.

Exam Preparation - kursy egzaminacyjne przygotowujące do międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego: IELTS, Cambridge (PET, FCE, CAE, CPE) i TOEFL. Słuchacze podczas tych kursów przyswajają wiedzę dotyczącą zarówno ogólnego programu nauki angielskiego, jak i uzyskują szczegółowe informacje dotyczące samego egzaminu. Stałym elementem kursów egzaminacyjnych jest praca z testami z lat ubiegłych oraz egzaminy próbne.


Opłaty

Ceny kursów języka angielskiego w australijskich szkołach językowych są bardzo atrakcyjne w porównaniu z cenami kurów w innych krajach angielskojęzycznych.
Tydzień nauki na kursach na które można zapisać się poprzez AustraliaOnline wahają się od 160 A$ do 270 A$ (dolarów australijskich).
Oprócz samej opłaty za naukę studenci przed zapisem do danej szkoły muszą także opłacić enrolment fee czyli wpisowe do szkoły, które wynosi około 100 A$ - 200 A$.
Dodatkowo do ceny kursu należy doliczyć koszta materiałów (książek i zeszytów ćwiczeń), które są bardzo różne w zależności od kursu i wahają się od 60 A$ do 120 A$ w przypadku nauki trwającej do 12 tygodni.Wszystkie ceny kursów językowych podane na stronach portalu AustraliaOnline uwzględniają już specjalną (około 25%) zniżkę jaką oferuje wiele szkół językowych dla studentów z Europy Centralnej, w tym także dla Polaków.Wybór szkoły językowej

Dla wielu ważnym kryterium przy wyborze szkoły będzie na pewno cena kursu. Należy jednak pamiętać, że często niska cena, to raczej nie najwyższy poziom nauczania. Dlatego warto zawsze zastanowić się czy nie lepiej wydać trochę więcej i być pewnym, że poziom nauki będzie odpowiednio dobry.
Decydując się na dany kurs należy pamiętać aby zawsze zwrócić uwagę na liczbę godzin nauki w tygodniu. Dla studentów zagranicznych przyjeżdżających na wizie studenckiej musi to być minimum 20 godzin tygodniowo. Jednak wiele szkół oferuje kursy z 25 godzinnym planem zajęć. Przy tych 25-cio godzinnych kursach zawsze warto sprawdzić czy wszystkie 25 godzin nauki będzie z nauczycielem.

Innym ważnym kryterium, często branym pod uwagę, są pozostali studenci uczęszczający na zajęcia. Chociaż ogólnie szkoły prowadzą politykę mieszania narodowości na poszczególnych kursach, nie wszystkie przykładają do tego aż tak dużo uwagi.
To jak ważne jest aby uczniowie z różnych krajów byli w miarę wymieszani wiedzą dokładnie studenci z Polski, którzy rozpoczęli już naukę. Według nich łatwiej jest uczyć się języka angielskiego w klasach w których nie przeważają studenci z krajów azjatyckich, ponieważ jest im trudniej wymawiać angielskie słówka. Jak się okazuje to czasami przeszkadza w szybkim opanowywaniu nowego materiału (szczególnie gdy nacisk kładzie się na nowe słownictwo i konwersację w grupie).

AustraliaOnline jako agent edukacyjny działający na rynku już od wielu lat ma bardzo dobre rozeznanie na temat australijskich szkół językowych i nasi konsultanci są w stanie przygotować nie tylko ofertę najlepszą cenowo, ale także z uwzględnieniem tego co nasi klienci od wyjazdu do Australii i od samej nauki oczekują najbardziej.
Reprezentując ponad 50 szkół językowych możemy pomóc Wam wybrać i zapisać się do takiej szkoły która będzie odpowiadała Waszym oczekiwaniom, a poziom nauczania będzie na pewno odpowiadał cenie za naukę.